Chillingo, aneb jak jsem našla to svoje

Ten nápad se zhmotnil před rokem. Seděla jsem u své psychoterapeutky Olinky a probíraly jsme moje zklamání, že jsem nedostala práci, o kterou jsem se ucházela. Konverzace se pak stočila na rozhovor o mých silných stránkách, o tom, co mě vždycky bavilo a v čem jsem opravdu dobrá. Jsou to cizí jazyky a kontakt s lidmi.

Na závěr sezení jsem dostala otázku jaká je moje aktuální potřeba. Samu sebe jsem překvapila odpovědí:

“Vnitřní klid. Strašně moc mi teď chybí vnitřní klid. Cítím, jak je to uvnitř mě všechno rozbouřené.”

Další den se dostavil kýžený pocit klidu. Celé se mi to spojilo. Viděla jsem před sebou jasně a zřetelně co a jak budu dělat, jak to celé bude probíhat. I jak se to bude jmenovat. A tak se zrodilo Chillingo.

Cizí jazyky vnímám jako bránu do světa, ale zároveň i jako nástroj sebepoznání. Všechny praxe a cvičení, které posilují pocit vnitřního klidu, vedou do stejného místa. Ať už je to jóga, meditace nebo mindfulness, přivádí nás to do místa klidu, které má každý z nás uvnitř sebe.

Pokud v sobě tento prostor budeme kultivovat a rozvíjet, otevírají se před námi netušené možnosti.

Když jsem před lety vyučovala francouzštinu na brněnské Alliance française, zaznamenala jsem lidi, kteří v učebně byli fyzicky, ale mentálně byli jinde. Tehdy jsem s tím neuměla tak dobře pracovat.

Během mateřství jsem si mohla více osahat svoje já. Vnímat jeho světlé a posvítit si na ty tmavší stránky. Uvědomit si, jak funguje moje pozornost. Jak mocný nástroj je dech a mnoho dalšího.

Prošla jsem si všemožnými terapiemi, workshopy a kurzy. Nejvíc čerpám z kurzu Mindfulness-based stress reduction (MBSR), poznatků z Nenásilné komunikace a psychoterapeutických setkání na téma “Trauma nebo REZ” (raná emoční zranění).


Chillingo v sobě propojuje dva prvky:

  • Chill = prožitek klidu, uvnitřnění, zpřítomnění
  • Lingo = jazyková část, kdy konverzace vychází z témat seberozvoje (koučovací karty, Self-Exploration cards a další nástroje)


I ten kruh má svoji symboliku, ale nebudu vám prozrazovat dopředu všechno, ať vás neokradu o ten prožitek. 🙂

Pilotní workshop v angličtině pro skupinu 10 lidí proběhne v Brně 29. 5. od 18h. Kapacita už je téměř naplněna, ale můžete se přihlásit zde. Po překročení kapacity budete evidováni jako náhradníci a dostanete info o dalších plánovaných workshopech.

Těším se na vás,

Iva

(autorka BitterMe.blog & Matky na bednu)

Photo by @kristynasenfeldova

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s